De teller van de autoverkopen eindigde vorig jaar op 555.920 eenheden, 15,2 procent meer dan in 2010. Opmerkelijk is dat ruim een derde van dit volume bestaat uit zeer zuinige auto’s.
Een groot deel van de vorig jaar nieuw geregistreerde personenauto’s betreft modellen met een CO2-uitstoot van respectievelijk 95 gram/km (diesels) en 110 gram/km (benzine, hybride, gas). Deze modellen zijn vrij van BPM en MRB en de fiscale bijtelling voor leaserijders bedraagt 14 procent..Het aandeel van deze zeer zuinige auto’s in de totale verkoop is inmiddels opgelopen to 36,5 procent.
Ter vergelijking: in 2010 bedroeg het aandeel van dieselauto’s met een uitstoot van 95 gram of minder nog 5,5 procent en kwam het aandeel van benzine-, gas- of hybride aangedreven voertuigen die minder dan 110 gram per kilometer CO2 emitteren uit op 19,1 procent.
De gemiddelde CO2- uitstoot van alle in Nederland verkochte personenauto’s bedroeg het afgelopen jaar 126 gram per kilometer. Daarmee bevindt Nederland zich al ruim onder de voor Europa vastgestelde norm van 130 gr./km in 2015 en behoort daarmee tot de best presterende landen op het gebied van reductie van CO2-uitstoot door personenauto’s. Er werden vorig jaar 815 EV’s aangeschaft, waarmee het totale park van elektrisch aangedreven auto’s inmiddels 1.053 stuks bedraagt.
Uit cijfers van het Uitvoeringsbesluit van de EU, waarin een voorlopige berekening is gemaakt van de gemiddelde specifieke CO2-emissies en emissiedoelstellingen voor autofabrikanten in het kalenderjaar 2010, blijkt dat de industrie over de hele linie al goed op koers ligt om de Europese CO2-doelstellingen voor 2015 te halen. Een aantal grote fabrikanten van personenauto’s voldeed in 2010 namelijk al aan de emissienormen die voor 2012 aan hen zijn gesteld. Deze emissiedoelstellingen worden ieder jaar aangescherpt. Voor dit jaar geldt dat autofabrikanten er voor moeten zorgen dat 65 procent van de door hen geproduceerde voertuigen voldoen aan de voor hen geldende specifieke emissiedoelstellingen. Vanaf 2015 moet dit cijfer 100 procent bedragen, dus de volledige productie omvatten.