Agenda

Handelsmissie maak­industrie naar IMTS-beurs in Chicago

Handelsmissie maakindustrie naar IMTS-beurs in Chicago

Bent u actief in de maak­industrie en wilt u zakelijke kansen ontdekken in het Midden-Westen van de Verenigde Staten? Of wilt u graag in contact komen met belangrijke spelers in de geavanceerde productietechnologie? Ga dan mee op handelsmissie naar de 'International Manufacturing Trade Show' (IMTS) in Chicago.

Ontwikkelingen in de maak­industrie

De International Manufacturing Trade Show (IMTS) in Chicago is de grootste productiebeurs van Noord-Amerika. Op het evenement komen verschillende trends naar voren, die de toekomst van de maak­industrie bepalen:

 • veranderende toeleveringsketens;
 • krappe arbeids­markten;
 • reshoring.

Kansen voor Nederlandse bedrijven

De IMTS betekent een uitgelezen kans voor Nederlandse productiebedrijven. Op de beurs kunt u testen hoe goed uw producten op de markt aansluiten, partners vinden en contact maken met klanten. U kunt op de IMTS specifiek in contact komen met toonaangevende spelers in de maak­industrie, die geïnteresseerd zijn in innovaties op het gebied van:

 • automatisering
 • digitalisering
 • additieve productie
 • machinale bewerking

Voor wie?

De missie staat open voor Nederlandse bedrijven, overheden en kennisinstellingen die actief zijn in de maak­industrie. Het gaat vooral om bedrijven die zich richten op productie­automatisering, 'additive manufacturing' en digitalisering.

Waarom deelnemen?

Als u meegaat op deze missie, kunt u:

 • uw kennis van de Amerikaanse productiesector vergroten;
 • meedoen aan een uitgebreid bezoekprogramma aan de grootste productiebeurs in Noord-Amerika;
 • uw kansen ontdekken op de Amerikaanse markt;
 • uw product valideren voor deze markt;
 • gebruikmaken van matchmaking. U kunt daarmee nieuwe contacten leggen met klanten, partners, distributeurs en investeerders;
 • zich voorbereiden op een succesvolle toetreding tot de Amerikaanse markt;
 • uw bestaande Amerikaanse activiteiten een boost geven.

Programma

Tijdens de handelsmissie maakt u kennis met de maak­industrie in de VS. Door bezoeken aan de IMTS en het eco­systeem in Chicago, krijgt u in korte tijd een beeld van de laatste ontwikkelingen in de lokale maak­industrie.

Programma-elementen zijn:

 • deelname aan de (gezamenlijke) programmaonderdelen met bedrijven, kennisinstellingen, overheids­organisaties en andere relevante organisaties op het gebied van de maak­industrie;
 • toegang tot de beursvloer en side-events;
 • expert- en rondetafelsessies over Nederlandse ondernemers in de 'Midwest', trends in de maak­industrie in de Verenigde Staten, strategieën om de markt te betreden, juridische en culturele verdiepingssessies;
 • netwerkevenement op de residentie van de Nederlandse consul-generaal in Chicago;
 • individuele matchmaking;
 • bedrijfs­bezoeken;
 • gezamenlijk lokaal vervoer;
 • bezoek aan een honkbalwedstrijd;
 • lokale ondersteuning door de organisatie tijdens het verblijf.

Het conceptprogramma is hier in te zien.

Deelname en kosten

Deelnemen aan deze missie kost € 500 per bedrijf, exclusief btw.

U mag maximaal 2 personen per organisatie aanmelden. Bij meer dan 2 deelnemers per organisatie betaalt u € 250 per extra deelnemer.

Bij deelname aan gezamenlijke programmaonderdelen krijgt u onder andere:

 • een IMTS-pas die toegang geeft tot de beurs;
 • lokale ondersteuning door de organisatie;
 • lokaal vervoer, gekoppeld aan het missieprogramma.

Reis- en verblijfkosten zijn voor eigen rekening.

Aanmelding betekent niet dat u automatisch kunt deelnemen aan de handelsmissie. U ontvangt een definitieve bevestiging van uw deelname na sluiting van de aanmeldperiode.

Na de aanmeldtermijn ontvangt u zo snel mogelijk een voorstel voor uw reis en verblijf. Via een reisbureau stellen wij een reisarrangement samen. U kunt hiervan gebruikmaken, maar u kunt er ook voor kiezen om uw eigen reis en accommodatie te boeken.

Op deze handelsmissie zijn de voorwaarden van RVO van toepassing.

Aanmelden

Aanmelden kan tot uiterlijk 28 juni 2024.

Meld u aan