Agenda

Intellectuele Eigendom (IE) en IE-contracten

Intellectuele Eigendom (IE) en IE-contracten

Het enorme aantal door Audi AG ingediende octrooiaanvragen bewijst dat zelfs een bedrijf dat de marketingslogan "Vorsprung durch Technik" gebruikt, erkent dat een solide Intellectuele Eigendom (IE)-strategie een bewuste combinatie is van verschillende IE-rechten, zoals octrooien, handelsmerken, ontwerpen, enz. In een eerste deel van de workshop zal Europees octrooigemachtigde Raimond Haan uiteenzetten hoe IE werkt en welke verschillende IE-rechten in een solide IE-strategie in aanmerking moeten worden genomen.

In de auto-industrie is het niveau van samenwerking extreem hoog. Een enorm aantal leveranciers in de waardeketen levert een grote verscheidenheid aan diensten en elementen. De auto-industrie is immers niet alleen zeer innovatief, maar ook multidisciplinair. Ervaren IE-advocaat Anne Laarman gaat in op IE-contracten en geeft tips wanneer het midden- en kleinbedrijf (MKB) samenwerkt met OEM's.

Sprekers

Raimond Haan: Europees octrooigemachtigde
Anne Laarman: IE-advocaat en Europees en Benelux merken- en modellengemachtigde

Programma

14.00 uurWelkom
14.15 uurAlgemene inleiding Intellectuele Eigendom (IE) (Raimond Haan)
15.00 uurIP contracten (samenwerking / geheimhouding / etc.) (Anne Laarman)
15.45 uurDiscussie
16.15 uurNetwerkborrel
17.00 uurEinde