Agenda

Technische Overleg Bedrijfs­voertuig­en (T.O.B)

Technische Overleg Bedrijfsvoertuigen (T.O.B)

Tijdens deze ledenbijeenkomst van RAI CarrosserieNL worden diverse technische onderwerpen die van belang zijn voor de carrosserie- en trailerbouwsector kort besproken. RDW zal de maatregelen die zij doorvoeren rondom de wachttijden op de keuringsstations toelichten.

Op woensdag 15 februari aanstaande vanaf 14.00 uur vindt er weer een Technisch Overleg Bedrijfs­voertuig­en (TOB) plaats. Tijdens deze ledenbijeenkomst van RAI CarrosserieNL worden diverse technische onderwerpen die van belang zijn voor de carrosserie- en trailerbouwsector kort besproken. RDW zal de maatregelen die zij doorvoeren om de wachttijden op de keuringsstations toelichten.

Deze bijeenkomst wordt gehouden bij RAI Amsterdam. Ook is het mogelijk om online mee te kijken.

Agenda

13.30 uur - Inloop

14.00 uur- Opening TOB

14.10 uur - Actualiteiten met onder andere:

 • Maatregelen RDW terugdringen wachttijden
  • Bij de keuringsstations van RDW maar ook bij VRT zien wij al een tijd lange doorlooptijden. RAI CarrosserieNL is al geruime tijd in gesprek met RDW hoe dit teruggedrongen kan worden. RDW heeft diverse maatregelen genomen zoals een nieuw plannings­systeem. RDW licht deze maatregelen toe.
 • Alternatieve voorschriften individuele goedkeuringen
  • Voertuig­en die individueel toegelaten worden moeten voldoen aan de Europese eisen. Maar RDW mag ook alternatieve eisen gebruiken.
  • RDW werkt aan een update van deze alternatieve eisen.
 • TPMS
  • Stand van zaken implementatie in Nederland.
 • Invoering nieuwe versie tachograaf
  • Vanaf 21 augustus 2023 moet een nieuwe versie van de tachograaf gebruikt worden. Een update over de regeling en met name over een mogelijke Vanaf 21 augustus 2023 moet een nieuwe versie van de tachograaf gebruikt worden. RAI CarrosserieNL is nauw betrokken om een goed overgang naar de nieuwe tachograaf te krijgen. Een update over de huidige stand van zaken wordt gegeven​​​​​​​
 • Europese CO2-wetgeving voor trailers
  • De wetgeving voor CO2 voor trailers is vorig jaar gepubliceerd. Met een animatie laten wij zien wat dit voor u betekent.​​​​​​​
 • Update zero emissie zones
  • Vanaf 1-1-2025 gaan de zero emissie zones in bij een groot aantal gemeenten. Wat betekent dit voor u en uw klant?​​​​​​​
 • Vrijstelling rijbewijs C elektrische bestel­voertuig­en 4.250 kg
  • ​​​​​​​Batterij elektrische bestel­voertuig­en zijn zwaarder dan diesel varianten. Voor dergelijke voertuig­en is al 2 keer een pilot geweest. Sinds 1 januari is er een gedoogperiode totdat de vrijstelling definitief in de Regeling rijbewijzen is opgenomen.​​​​​​​
 • Super Eco Combi
  • De Super Eco Combi (SEC) is een voertuig­combinatie met 2 opleggers en een totale lengte tot 32 meter. Diverse partijen willen testen met deze voertuig­combinatie gaan doen. Een korte update.

Afronding

16.00 uur: Netwerkborrel

Locatie
Het Technisch Overleg Bedrijfs­voertuig­en (TOB) wordt gehouden bij RAI Amsterdam.

Let op: Het is ook mogelijk om via Teams deel te nemen aan dit TOB. Geef dit alstublieft door bij het aanmelden.

Aanmelden
Aanmelden voor dit TOB is mogelijk via deze link.