Agenda

Workshop: Op weg naar autonoom rijden

Workshop: Op weg naar autonoom rijden

De technologie voor autonome voertuig­en ontwikkelt zich snel. Robotaxi's rijden rond in verschillende steden over de hele wereld en het aanbod van OEMs voor niveau 3 ALKS-systemen wordt realiteit. Toch zijn deze systemen zeer complex en is het waarborgen van de veiligheid een uitdaging. Hoewel Nederland een voorloper is op het gebied van autonoom rijden met de autonome Parkshuttles in het Rotterdamse Rivium bedrijvenpark, moet een bredere implementatie en acceptatie van autonoom rijden in Nederland nog komen en moeten we de bijbehorende uitdagingen aanpakken.

Verschillende perspectieven

Deze workshop belicht de weg naar autonoom rijden in Nederland vanuit verschillende perspectieven: De RDW zal ingaan op het homologatie­perspectief, rekening houdend met het feit dat AI-gebaseerde oplossingen nodig zijn om uitdagende real-life verkeers­scenario's aan te kunnen. Rijkswaterstaat zal ons informeren vanuit het perspectief van weginfrastructuur en menselijke factoren. VDL belicht het OEM-perspectief voor gemengd verkeer en toepassingen in het publieke domein en de HAN presenteert het SafeCLAI-project, dat gericht is op een herbruikbaar veiligheidsconcept voor autonome voertuig­en met lage snelheden.

Programma

12.30u Netwerklunch
13.30u Welkomstwoord door Bram Hendrix, RAI Automotive Industry NL
13.45u Spreker Mark Vroegop, Unit­manager Innovatie Expertteam en Programma­manager Innovatie Kennisagenda bij het RDW
14.15u Spreker Boris van Waterschoot, Senior Adviseur Human Factors bij Rijkswaterstaat
14.45u Pauze
15.00u Sprekers Andries van den Heuvel, VDL Automated Vehicles en Jeroen van der Werf, VDL ETS
15.30u Spreker Jan Benders, Programma­manager Besturingssystemen bij HAN Automotive Research en projectleider van het SafeCLAI project

Kosten

Deze workshop is gratis. Houd er rekening mee dat we een no-show fee van €25,- excl. BTW in rekening brengen als je niet deelneemt zonder een bericht achter te laten. Afmelden kan door een e-mail te sturen naar info op raivereniging punt nl