Nieuws

13 procent meer nieuwe motorrijders

In de eerste drie kwartalen van 2017 hebben bijna 20.000 Nederlanders succesvol het praktijkexamen voor het motorrijbewijs afgelegd. Dat is een stijging van 13 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar, zo blijkt een analyse van CBR-cijfers door BOVAG en RAI Vereniging. Tot en met september dit jaar zijn tevens 2,5 procent meer nieuwe motorfietsen verkocht, vergeleken met een jaar eerder.

13 procent meer nieuwe motorrijders

Vorig jaar tot en met september slaagden 17.549 mensen voor het afsluitende AVD-examen (verkeers­deelname) in een van de categorieën A1, A2 en A. Tot 1 oktober waren dat er in 2017 al 19.837.

Sinds de splitsing in drie rijbewijscategorieën in 2013 -op basis van leeftijd van de examenkandidaat en vermogen van de motor- stijgt het aantal nieuwe motorrijders jaar op jaar met dubbele cijfers.

Zowel onder mannen als vrouwen is de groei van dit jaar in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar 13 procent qua aantal geslaagden. Tegelijkertijd is sinds jaar en dag slechts een op de vijf nieuwe motorrijders een vrouw; 79 procent van de geslaagden in 2017 is man.

Alternatief voor files

Ook de motorfietsverkoop zit sinds 2013 stevig in de lift met groei­cijfers van 10 tot 12 procent per jaar: dit jaar wordt tot en met het derde kwartaal een bescheiden plus richting 11.489 stuks genoteerd, ten opzichte van 11.209 exemplaren een jaar geleden. Volgens RAI Vereniging en BOVAG is de aanhoudende populariteit van het motorrijden niet verwonderlijk. Het gunstige economische tij zorgt voor meer interesse en tegelijkertijd gaan meer en meer forenzen op zoek naar alternatieven voor de dagelijkse files en parkeerproblemen. In vergelijking met 1990, toen Nederland 160.177 motorfietsen telde, is het aantal op dit moment 4,5 keer zo hoog (720.163).