Nieuws

ACEA Tax Guide: 13 EU-lidstaten goed voor 374,6 miljard euro aan auto­belastingen

De dertien belangrijkste EU-lidstaten inden gezamenlijk voor een bedrag van 374,6 miljard euro aan auto­belastingen, zo blijkt uit de Tax Guide 2022 van ACEA.

ACEA Tax Guide: 13 EU-lidstaten goed voor 374,6 miljard euro aan autobelastingen

De ACEA Tax Guide geeft inzicht in de verschillende auto­belastingen, zoals BTW, registratie­belasting (BPM), MRB, brandstofaccijnzen etc en brengt helder in kaart in hoeverre de belastingniveaus op auto’s binnen de EU uiteenlopen.

Auto­belastingen Nederland € 21,5 mrd

Nederlandse automobilisten dragen jaarlijks zo’n 21,5 miljard euro af aan de staatskas. Ter vergelijking: voor Oostenrijk ligt dat bedrag op 13,4 mrd euro, België (19,6 mrd), Denemarken (6,6 mrd), Finland (8,6 mrd), Griekenland (8,1 mrd), Ierland (6,2 mrd), Portugal (8,5 mrd) en Zweden (8,6 mrd).

De Tax Guide is tot stand gekomen door input van nationale branche­organisaties, waaronder RAI Vereniging.

ACEA Tax Guide 2022

Relevante downloads