Hoogtepunt: Circular Vehicle Solutions Event op 25 februari 2025
Op 25 februari 2025 vond op Circuit Zolder de Circular Vehicle Solutions Conferentie plaats, een evenement dat experts en innovators uit België, Nederland en Duitsland samenbracht. Dit event stond volledig in het teken van circulaire voertuigoplossingen en de weg naar een duurzamere mobiliteitsindustrie.
Inhoud van het evenement
Het programma bood diepgaande inzichten in circulaire technologieën, regelgeving en financieringsmogelijkheden. Een greep uit de sessies:
- Keynotes van topexperts:
o Catherine Lenaerts (Febelauto): Circulaire voertuigen - droom of realiteit?
o Els Fonteyne (Agoria): Wetgeving en de toekomst van circulariteit in mobiliteit.
o Jeroen van der Werf (VDL ETS): Praktische implementatie van circulariteit in de industrie. - Subsidieworkshops: RAI Automotive Industry NL leidde een sessie over industriële subsidies voor EV-batterijsystemen, waarin werd besproken hoe bedrijven toegang kunnen krijgen tot financiële ondersteuning voor circulaire innovaties in batterijtechnologie.
- Netwerken & Expositie: Een interactieve beursvloer waar deelnemers innovatieve oplossingen konden ervaren en in gesprek konden gaan met toonaangevende partijen in de industrie.
De rol van RAI Automotive Industry NL
Als een van de drijvende krachten achter het CYPRESS-project heeft RAI Automotive Industry NL een actieve rol gespeeld in de ondersteuning van bedrijven bij de transitie naar circulaire productieprocessen. Tijdens het event lag de nadruk op subsidies voor EV-batterijsystemen, waarmee bedrijven de kans krijgen om te investeren in:
- Ontwikkeling van nieuwe materialen en batterijcomponenten.
- Productie van circulaire batterijsystemen.
- Recycling en hergebruik van batterijtechnologie.
Dankzij deze financiële steun kunnen bedrijven concrete stappen zetten richting een circulaire toekomst.
Samen op weg naar circulaire mobiliteit
Het CYPRESS-project loopt van 1 juni 2024 tot 31 mei 2027 en wordt mede gefinancierd door de Europese Unie en het Interreg Maas-Rijn (NL-BE-DE) programma. Samen met partners zoals TechniFutur®, AMAC GmbH, de Universiteit van Luik, werecircle cv, ITA Technologietransfer GmbH en Chemelot Innovation and Learning Labs, werken we aan een duurzame en circulaire toekomst voor mobiliteit.
Meer weten?
Ben je benieuwd naar de financieringsmogelijkheden of wil je meer weten over hoe jouw bedrijf kan bijdragen aan circulaire mobiliteit? Bekijk de projectpagina van CYPRESS.
RAI Automotive Industry NL zet zich in voor een toekomst waarin innovatie en duurzaamheid hand in hand gaan. Sluit jij je aan bij deze transitie?