Nieuws

Herstel Europese bedrijfs­wagenmarkt in augustus

De verkoop van bedrijfs­wagens in de EU vertoonde in de maanden juli en augustus een wisselend beeld. Nam het aantal registraties in het segment vanaf 3,5 ton gvw in juli nog met 0,5 procent af tot 23.691 voertuig­en, in augustus kreeg de markt opeens de wind in de rug en groeide het aantal nieuw geregistreerde middelzware en zware trucks met 18,1 procent tot 20.484 eenheden.

Herstel Europese bedrijfswagenmarkt in augustus

Met uitzondering van Portugal (-2,0%) eindigden alle EU-lidstaten in augustus in de groene cijfers. Met name Polen, de op een na grootse truckmarkt in de EU, leverde een forse bijdrage aan het positieve resultaat met een verkoopgroei van 35,4 procent. Hetzelfde gold voor Italië (+17,6%), Frankrijk (+8,0%) en in iets minder mate voor Duitsland (+4,4%). Nederland verkocht in augustus in totaal 821 bedrijfs­wagens vanaf 3.5 ton (+ 29,3%).

Jan- aug: -0,6%

Ondanks het goede resultaat in augustus bleef het aantal registraties over de eerste 8 maanden 0,6 procent achter ten opzichte van de vergelijkbare periode vorig jaar. De teller eindigde op 194.365 voertuig­en. Nagenoeg alle markten presteerden minder dan in 2021: Duitsland (-6,1%), Frankrijk (-1,8%).Nederland registreerde tot en met augustus 39.526 middelzware en zware trucks (-17,8%).

Downloads

Europese bedrijfs­wagen­verkopen tot en met augustus 2022