Nieuws

Krimp Europese automarkt 9,9 procent tot en met september

In de eerste 9 maanden van dit jaar werden in de EU 6,8 miljoen nieuwe auto’s geregistreerd, bijna 10 procent minder dan in de vergelijkbare periode een jaar eerder, meldt ACEA.

Krimp Europese automarkt 9,9 procent tot en met september

Hoewel de EU-markt in de maanden augustus en september over de hele linie opveerde, blijft het beeld tot en met september overwegend negatief. Van de dominante automarkten boekte Italië het grootste verlies (- 16,3%), gevolgd door Frankrijk (-11,8%), Duitsland (-7,4%) en Spanje (- 7,4%). Het aantal in Nederland geregistreerde auto’s kwam in de eerste drie semesters uit op 224.944 (-4,6%).

September +9,6%

Het aantal registraties in de EU groeide in september met 9,6 procent tot 787.870 personen­auto’s. ACEA maakt daarbij wel de kanttekening dat de vergelijking met september 2021 ernstig wordt vertekend omdat de autoproductie toen stagneerde vanwege het tekort aan halfgeleiders. Met als gevolg dat ook de afleveringen vertraagden. Duitsland en Spanje zagen hun markt met dubbele cijfers groeien, resp. met 14,1 en 12,7 procent. Frankrijk boekte een plus van 5,5 procent en in Italië nam het verkoopvolume met 5,4 procent toe. In Nederland eindigde de teller in september op 25.792 eenheden (+4,8%).