Nieuws

‘Emissieloos wordt de norm in de afvalinzamelingsmarkt’

  • secties:Alle secties
  • soort inhoud:Nieuwsbericht
  • datumPublished on

Met de introductie van een volledige lijn elektrische Bucher veegmachines geeft Terberg Matec een nieuwe invulling aan schoon vegen. De voertuig­en zorgen immers niet alleen voor een schoon leefmilieu, maar zijn zelf ook emissieloos. Mark Senders, directeur van Terberg Matec, verwacht dat elektrificatie van inzamelings- en reinigingstechnieken een steeds grotere rol gaat spelen in de afvalinzamelingsmarkt: ‘emissieloos wordt de norm’.

‘Emissieloos wordt de norm in de afvalinzamelingsmarkt’

Terberg Matec Nederland maakt deel uit van de ‘Environmental’ divisie binnen de Royal Terberg Group, die met een wereldwijd netwerk in meer dan 100 landen actief is. Terberg Matec bedient vanuit drie vestigingen – IJsselstein, Geldermalsen en Aalsmeer – de Nederlandse markt met een compleet palet aan afvalinzamelings- en reinigingssystemen.

Z.E-pilots

Een ontwikkeling die ook binnen de stedelijke afvalinzameling en reiniging op dit moment domineert is de transitie naar volledige duurzame mobiliteit, vertelt Senders in de nieuwe editie GO!Mobility. ‘Al vanaf 2025 gelden in veel grote steden en gemeentes emissieloze zones voor nieuwe bedrijfs­voertuig­en, waaronder dus ook de reinigings­voertuig­en. In de aanloop naar die deadline zijn er de laatste jaren veel pilots in de reinigingsmarkt geweest met (batterij) elektrische of waterstofaangedreven voertuig­en. Veelal ging het daarbij om pioniers die bestaande fossiele brandstof­voertuig­en gingen modificeren. Inmiddels is ook de OEM-markt een stuk volwassener geworden en zijn er tal van merken (Scania, Volvo, DAF, Mercedes, Renault) die af-fabriek emissieloze oplossingen aanbieden.’

Elektrische Bucher CityCats

Het elektrificatieproces wint binnen Terberg Matec eveneens aan belang. Een goed voorbeeld is de nieuwe lijn elektrische veegmachines van Bucher die in drie varianten verkrijgbaar is: de CityCat V20e (2 kuub), de CityCat VR50e (4 kuub), alsmede een truck gemonteerde veegmachine V65e (6,5 kuub). Senders beklemtoont dat zero emissie tevens is doorgedrongen tot het segment afvalinzameling. Naast het leveren van elektrische inzamelsystemen gaat het dan ook om zaken als de comptabiliteit van onze systemen met elektrische voertuig­en; is er voldoende ruimte voor de accupakketten? Hoe zorgen we er voor dat het energieverbruik van de opbouwen zo optimaal mogelijk is?, etc. Dat laatste komt steeds meer onder een vergrootglas te liggen.’