Europese Commissie publiceert FAQ document BER

28 augustus 2012

De Europose Commissie heeft maandag 27 augustus 2012 een document gepubliceerd met aanvullende informatie over de mededingingswetgeving in de Automotive Block Exemption Vo. 461/2010.

Europese commissie

Het zogenaamde Frequently Asked Questions document gaat nader in op bepaalde vragen die men in de afgelopen tijd heeft gekregen naar aanleiding van de veranderingen in de wetgeving. De vragen hebben betrekking op garantieregelingen, leasecontracten, de verkoop van onderdelen, elektronische diagnose-apparatuur, toegang tot technische informatie en de toegang tot het dealernetwerk.

Er kunnen geen wettelijke aanspraken worden gemaakt op basis van de informatie in FAQS die door de Commissie worden opgesteld, maar in de praktijk worden dergelijke publicaties vaak door mededingingsautoriteiten en rechtbanken geraadpleegd bij het beoordelen van mededingingsgeschillen.

Hiernaast kunt u het FAQ document downloaden.