Informatie Rijksoverheid over speed e-bike

14 november 2014

De informatiewebsite van de Rijksoverheid biedt u uitvoerige informatie over welke regels gelden voor de speed e-bike, nu en vanaf 2017.

Zoals u weet geldt voor de speed e-bike, of speed pedelec, nu de regelgeving voor snorfietsen. Per 2017 zal deze als een bromfiets worden beschouwd.

Regelgeving in ontwikkeling
Mogelijk gaan er voor de high speed e-bikes nog aangepaste regels gelden. Het ministerie van Infrastructuur en Milieu onderzoekt hoe high speed e-bikes veilig kunnen deelnemen aan het verkeer. Zo bekijkt IenM wat de beste plek op de weg is. En welke helm bijvoorbeeld geschikt is voor de berijder.

 

Handige factsheet
Rijksoverheid.nl besteedt, bij het onderwerp 'Bijzondere voertuigen', uitvoerige aandacht aan dit nieuwe voertuig. Daar vindt u ook een handige notitie met een goed overzicht van de stand van zaken bij speed e-bikes. Deze factsheet lijkt ons ook heel geschikt om aan (potentiële) kopers ter beschikking te stellen.