Nieuwe cijfercombinatie HH voor handelaarskenteken

6 november 2015

De huidige series voor het handelaarskenteken voor motorrijtuigen, met uitzondering van bromfietsen, zijn naar verwachting binnenkort allemaal uitgegeven. Daarom voegt de RDW de letterreeks HH als handelaarskenteken toe.

Handelaarskenteken

Voor het handelaarskenteken worden nu de letters HA, FH en HF met twee groepen van twee cijfers gebruikt.

Aan deze categorie wordt nu de serie HH met twee groepen van twee cijfers toegevoegd. Voorbeelden hiervan zijn HH-12-34, 12-34-HH en 12-HH-34.

Met het toevoegen van de serie HH komen er 29.997 nieuwe kentekens beschikbaar. De oude series blijven geldig.

Naar verwachting vindt de overgang naar deze nieuwe serie plaats tussen december 2015 en februari 2016. De exacte invoeringsdatum hangt af van het aantal nieuwe handelaarskentekens dat aangevraagd wordt.

Mogelijk heeft deze nieuwe serie gevolgen voor uw bedrijfsproces.

In de RDW-brief hiernaast worden zaken nader toegelicht.

Meer informatie: Kees Pereboom