Wijzigingen in het CvO per 1 januari 2016

10-12-2015

Verordening 1171/2014 brengt wijzigingen aan in sommige CvO’s (Certificaat van Overeenstemming) van voertuigen met een ETG en treedt op 1 januari 2016 in werking. Hieronder een nadere toelichting op de wijzigingen en de betekenis van 1 januari 2016.

RDW logo

Welke CvO’s zijn er?
Zoals u wellicht weet kent bijlage IX van de 2007/46 meerdere CvO’s : bijlage IX heeft een
▪ deel I dat gaat over complete en voltooide voertuigen
─ met CvO-model A voor complete voertuigen (A1 voor ETG’s, A2 voor kleine serie-goedkeuringen)
─ met CvO-model B voor voltooide voertuigen
(blz. 1 van het CvO is verschillend voor A1, A2 en B, maar als A1, A2 of B wel hetzelfde voor alle voertuigcategorieën.
blz. 2 van het CvO is bij A1, A2 en B per voertuigcategorie hetzelfde (maar dus wel verschillend per voertuigcategorie)
▪ deel II dat gaat over incomplete voertuigen
met daarvoor CvO-model C (C1 voor ETG’s, C2 voor kleine serie-goedkeuringen)
(blz. 1 van het CvO is verschillend voor C1 en C2, maar als C1 of C2 wel hetzelfde voor alle voertuigcategorieën
blz. 2 van het CvO is bij C1 en C2 per voertuigcategorie hetzelfde (maar dus wel verschillend per voertuigcategorie))

Welke CvO’s worden gewijzigd?
De wijzigingen van Verordening 1174/2011 gaan over meerfasengoedkeuringen en betreffen kleine wijzigingen en aanvullingen in:

  • model B (voltooide voertuigen), blz. 1
  • model A (complete voertuigen) en B (voltooide voertuigen) van de voertuigcategorieën O3 en O4: blz. 2
  • model C1 (incomplete voertuigen met ETG) , blz.1
  • model C1 (incomplete voertuigen met ETG), blz. 2 van elk van de voertuigcategorieën

 

Welke CvO’s worden niet gewijzigd?
Voor complete personenauto’s, bestelauto’s, trucks, bussen en aanhangwagens/opleggers van de categorie O1 en O2 (met CvO-model A1 of A2) verandert er dus niets aan het CvO, en speelt de datum van 1 januari 2016 dan ook geen enkele rol.

CvO’s die wel aangepast worden en 1 januari 12016
Verordening 1171/2014 zegt in artikel 2 en 3 dat CvO’s zoals gewijzigd door 1171/2014 moeten worden afgegeven per 1 jan 2016 voor alle nieuwe voertuigen.

Vraag was of dit ook onderhevig is aan de restantregeling, en zo nee, hoe dan om te gaan met een reeds afgegeven / geprint CvO van een voor 1 jan 2016 geproduceerd voertuig, dat uiteindelijk pas na 1-1-2016 verkocht wordt en waarvoor geen nieuw CvO uitgeven kan worden?

De RDW heeft laten weten dat de restantregeling hier niet toegepast wordt, maar dat het niet noodzakelijk is om CVO’s afgegeven vóór 1 januari 2016 te vervangen voor een model conform Verordening 1171/2014.

Meer informatie: Kees Pereboom