Velo-city 2017 schakelt op

23-06-2016

Van 13 t/m 16 juni 2017 vindt in de regio Arnhem-Nijmegen het internationale fietscongres Velo-city 2017 plaats.

Velo-city

Velo-city werd voor het eerst gehouden in 1980 in Bremen, omdat Duitsland een sleutelrol speelde in het opzetten van de European Cyclists’ Federation (ECF), de initiatiefnemer van dit internationale fietscongres.

Daarna zijn steden als Kopenhagen, Brussel, Barcelona, Montreal, Nantes en Taipei gastheer geweest. Dit is de derde keer dat Velo-city in Nederland gehouden wordt. Eerder vond het plaats in Groningen (1987) en Amsterdam (2000).

Sindsdien is in Nederland een hele generatie (fiets)verkeerskundigen, onderzoekers, ontwerpers en beleidsmakers opgekomen die nog niet eerder hebben deelgenomen aan dit belangrijke congres.

'Nederland Fietsland' kan met Velo-city 2017 in juni volgend jaar zijn beste been voor zetten. De organisatie verwacht tussen de 1500-2000 deelnemers die allen een belangrijke rol spelen op fietsgebied.

Actief deelnemen
Onlangs is de Velo-city 2017 website in de lucht gebracht. Wie een inhoudelijke bijdrage aan het congresprogramma wil leveren, is van harte uitgenodigd om uiterlijk 30 september een zogenoemde 'abstract' voor een presentatie in te zenden.