Einde geldigheid Europese 2002/24 typegoedkeuringen

9 november 2017

Op 31 december 2017 verliezen alle Europese 2002/24 typegoedkeuringen van onder meer speed-pedelecs, elektrische bromfietsen (zoals elektrische trapondersteunde fietsen -EPAC’s- met gashendel) en brommobielen hun geldigheid.

Fabrikanten mogen vanzelfsprekend vanaf dat moment geen voertuigen van de categorie L met een 2002/24-typegoedkeuring meer fabriceren. Om te kunnen blijven produceren moet de fabrikant beschikken over een geldige Europese 168/2013-typegoedkeuring.

Voorraad
Voor de nog in de markt aanwezige onverkochte voertuigen met een oude 2002/24-typegoedkeuring zijn er echter nog wel beperkte mogelijkheden.

Wij hebben de leden van de secties Fietsen, Scooters en van de afdeling Brommobielen hierover al uitgebreid per e-mail geïnformeerd. Mocht u deze informatie gemist hebben, of meer willen weten, neemt u dan contact op met onze beleidsadviseur Eugène Moerkerk.