Bestelauto’s steeds ouder

17 april 2018

Bedrijfsbestelauto’s waren begin 2017 gemiddeld 8 jaar oud, bijna 2 jaar ouder dan in 2010. Bestelauto’s op naam van particulieren waren gemiddeld twee keer zo oud. Met bedrijfsbestelauto’s werd in 2016 gemiddeld 19 duizend kilometer gereden. Dit meldt het CBS op basis van nieuwe cijfers.

Begin 2017 waren er in Nederland 851 duizend bestelauto’s in bezit van een bedrijf. De gemiddelde leeftijd van deze bedrijfsbestelauto’s groeide in vergelijking met 2010 met 25 procent naar 8 jaar.

Deze toename heeft onder andere te maken met de afgenomen verkoop van nieuwe bestelauto’s na het uitbreken van de crisis in 2008. Van de bedrijfsbestelauto’s heeft 96 procent een dieselmotor.

De gemiddelde leeftijd van bestelauto’s op naam van particulieren (in totaal 94,4 duizend)nam in de periode 2010-2017 beduidend sterker toe: met 38 procent. Begin 2017 zijn deze bestelwagens gemiddeld 16 jaar oud.

Waardevolle dataverzameling
Meer details, zoals de verdeling en leeftijd van bestelauto's over het land en over economische sectoren, vindt u op de CBS-website. Dat is sowieso een plaats waar u veel interessante cijfermatige gegevens, ook over mobiliteit en logistiek, kunt vinden. En het CBS is 'van ons allemaal' nietwaar.