LZV in Duitsland

24 april 2018

Recent spande de Duitse spoorlobby tevergeefs een rechtszaak aan tegen permanente toelating van LZV’s in Duitsland. Volgens de rechter is dit niet in strijd met EU-wetgeving en mogen deze blijven rijden.

Na een proefperiode van vijf jaar stond de Duitse overheid per 1 januari 2017 de inzet van LZV’s toe. Vanaf toen mochten LZV’s onder voorwaarden op alle wegen rijden die daarvoor zijn vrijgegeven. Inmiddels is ook sprake van een uitgebreid LZV-wegennet dat veel mogelijkheden biedt.

Wij schreven daar eerder al dit nieuwsbericht over. Later aangevuld met informatie over de specifieke eisen die in Duitsland aan dolly’s worden gesteld.

Q&A van VDA
Onlangs vonden wij ook een zeer uitvoerige vraag- en antwoordlijst over alle aspecten van LZV’s op de website van de VDA. Voor wie het Duits niet machtig is, overigens ook in het Engels beschikbaar. Sehr schön, van harte aanbevolen!