Onderzoek ladingzekering voertuigen op autotransporter

2 oktober 2018

De juiste montage van voertuigen op een autotransporter roept vragen op. Belangrijkste reden: nauwkeurige rekenmodellen voor de juiste ladingzekering ontbreken tot nu toe, volgens TÜV Süd.

Het bedrijf presenteert de eerste resultaten van fundamenteel onderzoek in een studie samen met een fabrikant van ladingzekeringsmateriaal.

De  richtlijnen voor het ladingzekering van voertuigen op autotransporters opgesteld door VDI zijn zeer algemeen. Twee jaar geleden is er onderzoek gedaan naar de invloed van de wrijvingscoëfficiënten op het ladingzekeren van het voertuig.

TÜV Süd heeft voor dit onderzoek samen met een spanbandenfabrikant een testbok ontwikkeld waarop meer dan 1000 metingen zijn gedaan met de verschillende vastzetsystemen. De metingen zijn gedaan in een statische toestand en dienen als input voor een praktisch rekenmodel wat hiermee verder ontwikkeld kan gaan worden.

U vindt het (uiteraard Duitstalige) rapport hier.