Busstatistieken over 2018

15 januari 2019

De markt voor bussen is altijd erg bewegelijk. En we weten inmiddels ook dat dat vrijwel altijd terug te voeren is op het segment OV: door de concessies is het hollen of stilstaan en afgelopen jaar was er één in de laatste categorie.

statistieken

In het OV werden namelijk een bescheiden 301 bussen geregistreerd tegen 543 in 2017, terwijl touringcars een net aantal van 244 geregistreerde voertuigen laat zien ten opzichte van 262 in 2017.

Wij werken al lang samen met Chatrou CME solutions om dit onderscheid tussen OV en touringcars in de statistieken aan te brengen. Uit de reguliere RDW-cijfers komt dit namelijk niet naar voren, maar in de downloads hieronder (inloggen, alleen voor leden) treft u alle details aan van de Nederlandse registraties van bussen met een GVW>8t t/m december 2018. Tevens een overzicht van de ontwikkelingen in de 2 segmenten OV en touringcar vanaf 2007 t/m 2018.