Opname bedrijfsvoorraad vereenvoudigd

15 januari 2019

Sinds 2 januari 2019 is het makkelijker om een voertuig in bedrijfsvoorraad op te nemen (te vrijwaren).

RDW Erkend

Wanneer het voertuig al op naam van een bedrijf staat en het hoeft alleen nog maar in de eigen bedrijfsvoorraad te worden gezet, dan zijn een documentnummer en tenaamstellingscode niet meer nodig. In dit geval kan het voertuig in de bedrijfsvoorraad worden opgenomen door alleen het kenteken van het voertuig met de meldcode op te geven.

Voor een betere controle dat het juiste voertuig in de bedrijfsvoorraad wordt opgenomen, kan alsnog een documentnummer en tenaamstellingscode worden ingegeven. Optioneel kan dan als extra controle het kenteken ingegeven worden. De RDW controleert in dat geval of het kenteken hoort bij het opgegeven documentnummer.