Nieuwe ontwikkelingen trucks, trailer en bussen

13 mei 2019

Met de regelmaat van de klok lezen we inmiddels berichten over (aankondigingen van en orders voor) accu- en brandstofcel-aangedreven en autonoom rijdende bedrijfsvoertuigen. Deze plaatsen we niet integraal door, maar het is wel interessant om deze ontwikkeling via onderstaande 'knipsels' te volgen.

Deutsche Post zet Streetscooter te koop

Het Duitse Postbedrijf wil de fabrikant van elektrische bestelauto's die het zelf oprichtte, Streetscooter, verkopen. De Duitse Post richtte Streetscooter in 2014 op, bij een gebrek aan aanbod van elektrische bestelauto's destijds. Lees meer

Deutsche Post zet Streetscooter te koop

‘Data delen kan wegtransport 10 procent efficiënter maken’

Als logistieke bedrijven data zouden delen zou de beladingsgraad met ruim 10 procent omhoog gaan. Hierdoor kan ook de CO2-uitstoot van vrachtwagens omlaag. Aangezien vrachtwagens in Nederland jaarlijks rond vijf Megaton CO2 uitstoten, zou dit een besparing van 500.000 ton CO2 kunnen opleveren. Dat staat gelijk aan 3,5 miljoen keer vliegen van Amsterdam naar Parijs. Dat meldt ABN AMRO op basis van eigen onderzoek. Lees meer

Scania verkrijgt accu-garantie van Northvolt

Scania heeft een overeenkomst met het Zweedse Northvolt gesloten voor de levering van accu’s voor elektrische voertuigen. Er zijn ook onderhandelingen over een investering van Scania in Northvolt, dat 1,5 miljard euro aan vermogen wil vergaren. Lees meer

Half-Nederlandse City Freighter gooit hoge ogen in Californië

De CF1, een volledig elektrische distributietruck, debuteerde enkele weken geleden op de Advanced Clean Transportation (ACT) Expo in Long Beach, Californië. Een niet onbelangrijke rol daarbij was weggelegd voor de Bedrijfswagengroep uit Roermond. Lees meer