ACEA Tax Guide 2019 verschenen

25 april 2019

De Tax Guide 2019 van ACEA geeft een uitvoerig overzicht van alle belastingen op motorvoertuigen in Europa en een aantal belangrijke andere markten.

De Tax Guide bestrijkt het volledige fiscale spectrum, van aanschafbelasting tot brandstofaccijnzen, in de 28 EU-lidstaten, de EFTA-landen (Ijsland, Noorwegen, Zwitserland) en Brazilië, China, India, Japan, Rusland, Zuid Korea, Turkije en de VS.

Inmiddels bedraagt de belastingopbrengst voor de EU-15 in totaal 428 miljard euro, wat een toename betekent van 3,5% ten opzichte van vorig jaar, aldus het begeleidende ACEA-persbericht. Voor Nederland staat de teller inmiddels op 20,3 miljard euro, waar dat vorig jaar nog 19,5 miljard was.

De Tax Guide is tot stand gekomen door input van nationale brancheorganisaties, waaronder RAI Vereniging.

Download  

U kunt de Tax Guide 2019 hier downloaden.

Meer informatie: Wijnand de Geus