Rabobank Transportupdate oktober 2019

29 oktober 2019

De energietransitie bij trucks staat stil: er is veel behoefte aan emissieloze voertuigen, maar op korte termijn is er nog geen zicht op een bruikbaar en betaalbaar alternatief voor de dieseltruck", aldus Rabobank in zijn recent gepubliceerde Transportupdate.

Rabobank

"Deze ongemakkelijke boodschap is alleen nog niet doorgedrongen bij de politiek en samenleving", stelt de bank. "Deze kloof kan grote gevolgen hebben voor de sector, die in 2020 ook al met een lichte krimp krijgt te kampen."

 In deze publicatie leest u onder andere over de volgende ontwikkelingen:

  • We verwachten dat de sector in 2020 kampt met een krimp van 0,6%.
  • Ambitie van verduurzamen sluit niet aan bij de beschikbare mogelijkheden.
  • Transport is nog steeds te goedkoop.
  • Overheid kan snelle winst behalen door aankoop van Euro 6 trucks te bevorderen.
  • Elektrisch transport vraagt om ander distributiemodel.
  • Zo'n duurzaamheids- of datacoöperatie helpt ondernemers bij verduurzaming.

Lees hier de volledige Transportupdate.