Geen MIA/Vamil meer voor elektrische auto

7 januari 2022

In 2022 biedt de MIA\Vamil-regeling geen belastingvoordeel meer voor elektrische personenauto’s, omdat deze inmiddels gangbaar zijn geworden en daarom geen ondersteuning meer nodig hebben, meldt RVO.

Een elektrisch aangedreven personenauto met geïntegreerde zonnepanelen, zoals bij Lightyear, blijft wel in aanmerking komen (36% MIA over maximaal 100.000 euro).

Andere elektrische voertuigen, zoals bijvoorbeeld bestelauto’s, blijven ook op de Milieulijst. Op een e-besteller geldt een  milieu-investeringsaftrek van 45 procent (over de eerste 11.000 euro geldt de regeling niet).

Nieuw op de Milieulijst 2022 is een vrachtwagen die rijdt op een mengsel van waterstof en diesel, en een elektrisch voertuig voor het vervoeren van containers en trailers op een bedrijfsterrein. Elektrische snor-, brom- en motorfietsen komen niet meer in aanmerking voor de MIA\Vamil, speed-pedelecs wel.

In totaal is er komend jaar 169 miljoen euro beschikbaar voor de MIA/Vamil.

Brochure en milieulijst 2022