Renault Clio en Captur ook met hybride-aandrijving

14 januari 2020

Zuinige versies met en zonder stekker deze zomer leverbaar.

De Renault Clio en Renault Captur zijn in de loop van dit jaar ook te koop met hybride-aandrijving. De Clio E-TECH is een reguliere hybride die zichzelf oplaadt tijdens het rijden. De Captur E-TECH is een plug-in hybride die je met een stekker moet opladen.

Renault Clio E-TECH

De nieuwe Renault Clio E-TECH is een zogenoemde ‘full hybrid’ waarbij een 1.6 benzinemotor wordt beholpen door twee elektromotoren. Bij lage snelheden rijd je volledig elektrisch en bij hoge snelheden zorgt voornamelijk de benzinemotor voor de aandrijving. De batterij die de elektromotoren van energie voorziet, wordt opgeladen tijdens het rijden.

Het hybridesysteem maakt een brandstofbesparing tot 40% mogelijk ten opzichte van een vergelijkbaar uitgeruste Clio met verbrandingsmotor. Afhankelijk van de omstandigheden is een volledig elektrische topsnelheid van zo’n 75 km/u mogelijk.

Lees verder op Zerauto.nl