Vraag de subsidie voor uw BBL-leerling aan vanaf 2 juni 2019 voor het schooljaar 2018/2019

28 mei 2019

Vanaf 2 juni tot uiterlijk 16 september 2019 17:00 uur kunt u de aanvraag doen voor de Subsidieregeling Praktijkleren. De subsidie is een tegemoetkoming in de kosten die u maakt voor de begeleiding van een (BBL)leerling die praktijkkennis opdoet in uw bedrijf.

U dient dat op tijd te doen, want de deadline van 16 september is hard. De subsidie wordt achteraf toegekend en de huidige aanvraag geldt voor het schooljaar 2018/2019. Het maximale subsidiebedrag is € 2.700 per gerealiseerde praktijkplaats.

Verlengd tot 2023

De subsidieregeling praktijkleren stond vorig jaar onder grote druk en de branche heeft zich daarom ingezet voor het voortbestaan van de subsidieregeling. De regeling is erg belangrijk in een sector waar de BBL-ers cruciaal zijn voor het voortbestaan van het vakmanschap. Leerlingen leren het vak bij erkende leerbedrijven, want dat kan je niet (alleen) in de schoolbanken.

In november 2018 stemde de Tweede Kamer unaniem over de motie Tielen (VVD) om de subsidieregeling te verlengen tot 2023. Hiermee is er de komende tijd zekerheid over het voortbestaan van de regeling en daarmee de ondersteuning voor de werkgevers die de broodnodige praktijkleerplaatsen aanbieden.

Aanvragen

Lees alle informatie over mogelijkheden en voorwaarden op de website van de Rijksdienst voor Ondernemend (RVO), die de Subsidie praktijkleren uitvoert.


Contactpersoon
Jasper Burgers
Jasper Burgers
Beleidsadviseur RAI CarrosserieNL
+31 20 504 4993