Nieuwe ontwikkelingen trucks, trailer en bussen

8 oktober 2019

Met de regelmaat van de klok lezen we inmiddels berichten over (aankondigingen van en orders voor) accu- en brandstofcel-aangedreven en autonoom rijdende bedrijfsvoertuigen. Deze plaatsen we niet integraal door, maar het is wel interessant om deze ontwikkeling via onderstaande 'knipsels' te volgen.

Traton: Een op de drie trucks elektrisch in 2025

Andreas Renschler, CEO van Traton, de holding waar Scania, MAN en VW Bedrijfswagens onder vallen, verwacht dat binnen 10 tot 15 jaar dat een derde van de trucks en bussen die zijn merken afleveren, grotendeels een elektrische aandrijflijn heeft. Lees meer

UPS mag met drones bezorgen

UPS mag met drones bezorgen op ziekenhuiscampussen in de Verenigde Staten. UPS heeft hiervoor toestemming gekregen van de luchtvaartautoriteit FAA. Hiermee zet de bezorgreus een volgende stap richting leveren aan consumenten. Lees meer

 

A new cabless concept – revealing Scania AXL

Introducing the latest member of our autonomous family: Scania AXL, a fully autonomous concept truck, without a cab. Lees meer

Hyundai Europese markt op met waterstoftrucks

Hyundai wil volgend jaar vijftig waterstoftrucks afzetten op de Zwitserse markt en op die manier voet aan de grond krijgen op de Europese truckmarkt. Tegelijkertijd beijvert het bedrijf zich ervoor dat er bijtijds een tankstation gerealiseerd wordt om deze trucks te kunnen laten rijden. Lees meer