Pragma presenteert op 1 juli eerste H2-fiets

19 juni 2020

Dat auto’s, bussen, vrachtwagens en treinen op waterstof rijden is inmiddels bekend. Daar komt nu nog een vervoersmiddel bij: de waterstoffiets! De Alpha Bike is de eerste commercieel verkrijgbare e-bike met een brandstofcel.

De waterstoffiets (ondersteuning tot 25 km/u) is ontwikkeld door het Franse Pragma Industries. De Alpha Bike heeft een compacte brandstofcel aan boord waarin waterstof wordt omgezet in water en elektriciteit.

Op een volle tank waterstof is een actieradius van zo’n 150 kilometer mogelijk. Een ‘gewone’ e-bike moet enkele uren worden opgeladen; de waterstoffiets vul je binnen twee minuten, waarbij de waterstof onder hoge druk wordt opgeslagen in een cilinder.

Launch

Op woensdag 1 juli wordt de Alpha Bike officieel met een launching event vanaf 14:00 uur aan het publiek gepresenteerd, in het H2-Lab van de Hogeschool Arnhem Nijmegen (HAN). Meer informatie daarover: Dick van Goch, info@divago-consulting.com.


Contactpersoon
Sacha Boedijn
Sacha Boedijn
Sectiemanager Personenauto's en lichte bedrijfswagens | Zware bedrijfswagens
+31 20 504 4943